Pabradės lopšelis-darželis
PARTNERIAI
Apklausos

Kaip vertinante mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunama ... Kraunama ...

Lapkričio 20 dieną Pabardės „Ryto“ gimnazijoje priešmokyklinių grupių ugdytiniams buvo organizuota viktorina „Higienos ABC“. Į ją atvyko  Pabradės lopšelio-darželio „Varpelis“ priešmokyklinio ugdymo „Drugelių“ grupė, mokytojos Lucija Liachovič, Renata Grigonienė,  darželio visuomenės sveikatos specialistė Ona Lukjanova.  Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos priešmokyklinio ugdymo komanda, mokytoja Viktorija Lalienė. Skubėjo į viktoriną ir komandos iš Pabardės „Ryto“ gimnazijos: priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“   grupės komanda, mokytoja Virginija Ivčakovienė bei priešmokyklinio ugdymo „Voveriukų“ grupės komanda, mokytoja Lijana Ivanauskienė.  Viktoriną organizavo Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, kurios tikslas – priminti vaikams informaciją apie žmogaus higieną bei formuoti tinkamus sveikatai palankius higienos įgūdžius. Viktorinos metu vaikai diskutavo, spėliojo, mąstė, kas yra mikrobai, kur jų yra ir kodėl jie pavojingi. Priešmokyklinukai suformavo nuostatą, kad rankų plovimas yra labai svarbus, jeigu norime būti sveiki.

Viktorinos metu vyko namų darbų pristatymas, vaikai atsakinėjo į pateiktus  klausimus. Atliko ne tik praktines užduotis, bet ir teorines, rungtyniavo sporto estafetėse. Renginio  metu vyko smagus ir išradingas vaikų ir mokytojų prisistatymas. Komandos turėjo teisingai ir kuo greičiau sudėlioti, atrinkti paveikslėlius. Po kiekvienos užduoties buvo aptarimas, kodėl svarbu plauti rankas su muilu, kokių higienos priemonių reikia kiekvienam žmogui, kada valom dantukus, ką darom atėję iš lauko. Ugdytiniai suprato, kad reikia valgyti ne tik sveiką maistą, rūpintis higiena, bet reikia ir judėti, nes sportuojantys vaikai yra daug stipresni ir daug rečiau serga. Viktorinos metu vaikai mokėsi jaustis komandos nariais, tartis, priimti bendrą sprendimą. Ugdytinių žinias vertino Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai: Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Daiva Vinogradova, Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Aloyza Aglinskienė, Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Žana Točilova, Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Gintarė Maliuševskienė, socialinė pedagogė Natalija Volujevič.

Priešmokyklinių grupių ugdytiniai puikiai atliko užduotis ir kantriai laukė prizų. Visi dalyviai buvo apdovanoti Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro prizais bei padėkos raštais. Tokios viktorinos yra labai svarbios vaikų asmens ir rankų higienos ugdymui bei užkrečiamųjų ligų prevencijai.

Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyviams !