Pabradės lopšelis-darželis
PARTNERIAI
Apklausos

Kaip vertinante mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunama ... Kraunama ...

Saulėtas oranžinis traukinys vėl riedėjo per Lietuvą ir už jos ribų, keliaudamas kartu su švietimo įstaigų bendruomenėmis į platų gamtos pasaulį, skleidžiant oranžinę šilumą ir dalinant šypsenas.

Jau kelis metus iš eilės Pabradės lopšelis-darželis „Varpelis“ bendruomenė dalyvauja ekologinio švietimo projekte „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“. Per trejus metus sveikuolis oranžinis moliūgas įsigijo daug bičiulių, išaugintų Lietuvoje ir už Lietuvos ribų, kurie yra labai naudingi ir reikalingi augančiam  organizmui. Tai įvairios daržovės, vaisiai iš kurių buvo kuriamos meninės kompozicijos. Daug vaistinių savybių ir pavadinimų vaikai sužinojo augindami žoleles ir vaistinius augalus. Šiais metais saulėto oranžinio traukinio bičiuliai – moliūgai ir egzotiniai augalai. Mūsų kelias prasidėjo nuo mažos seklytės, kurią vaikai kartu su mokytojomis pasėjo savo lisvese. Šnekėjome su vaikais apie dygimo procesą. Kiekvieną dieną mes laistėm savo „daržą“ ir stebėjome pokyčius. Vaikai labai apsidžiaugė, kai pasirodė pirmieji daigai.

Šiemet iššūkiu tapo egzotinių augalų auginimas. Vaikai buvo supažindinti su egzotinių augalų vaisių įvairove, ieškojome informacijos apie įvairius egzotinius augalus knygose, žiūrėjome vaizdo įrašus. “Pelėdžiukų” grupės tėveliai padovanojo ananasą vazone. Atėjus rudeniui mūsų darželio bendruomenė surenge  vaikams “Moliūgo ir ananaso linkmasias dirbtuvės”.

Ugdytiniai eksperimentavo, tirinėjo, linksminosi, šoko, sportavo, vaidino, skaičiavo, kūrė, ragavo moliūginius skanėstus visą saulėto oranžinio traukinio kelionę.

Vilniaus miesto savivaldybėje vyko tarptautinio švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio-socialinio švietimo projekto „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“ baigiamoji konferencija.

Konferencijoje projekto dalyviai dalijosi gerąja darbo patirtimi. Pranešimą apie „Vaisių ir daržovių pažinimą pasitelkiant kūrybiškumą“ pristatė Pabradės lopšelio-darželio „Varpelis“ mokytojos Renata Grigonienė ir Violeta Kazimeranec. Jie papasakojo kokios šaunios veiklos vyko ugdymo įstaigoje, kokius įspudžius patyre vaikai.  Pristatė oranžinių veiklų integraciją į kitas veiklas, skirtas specialiųjų poreikių turintiems vaikams. Taip pat buvo paminėtos projekto sėkmės ir nesėkmės, iššūkiai, paslaptys ir atradimai.

Džiaugiamės keliaudami saulėtu oranžiniu traukiniu, keliausime ir kitais metais!