Pabradės lopšelis-darželis
PARTNERIAI
Apklausos

Kaip vertinante mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunama ... Kraunama ...

“Drugelių”  gr. vaikai ir mokytojos Renata Grigonienė, Lucija Liachovič nuo rugsėjo mėnesio pradėjo dalyvauti tarptautinėje ankstyvosios prevencijos programoje „Zipio draugai“.

                      Programos tikslas padėti 5- 7 metų vaikams įgyti socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų, siekiant geresnės vaikų emocinės savijautos. Tikima, kad vaikystėje įgiję šių gebėjimų, vaikai lengviau susidoros su kebliomis ir kritinėmis situacijomis ne tik ankstyvajame amžiuje, bet ir paauglystėje bei suaugę.

Programa „Zipio draugai“ moko vaikus, kaip įveikti kasdienius sunkumus, suvokti ir kalbėti apie savo jausmus, ieškoti būdų su tais jausmais susitvarkyti.

Programa remiasi šešių pasakojimų ciklu, pavadintu ,,Zipio draugai”. Zipis yra vabaliukas, o jo draugai – keletas mažų vaikų. Pasakojimų veikėjai susiduria su įvairiais gyvenimo sunkumais: draugystės, bendravimo problemomis, vienatve, priekabiavimu, pokyčiais ir netektimis, išgyvena stiprius jausmus ir ieško būdų, padedančių įveikti problemas bei pasijusti geriau.

Tėvelių įsitraukimas į programą „Zipio draugai“ – itin svarbus, nes vaiko įgytiems gebėjimams įtvirtinti ir išlaikyti daug reikšmės turi tai, kiek palaikymo vaikas sulaukia iš jam artimos aplinkos, o ypač iš svarbiausių jo gyvenime žmonių- savo tėvų. Mes kviečiame ir Jus įsitraukti į programą ir taip padėti Jūsų vaikui gauti kuo daugiau naudos iš dalyvavimo „Zipio draugų“ valandėlėse.

Šią programą jau 2002m. aprobavo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija. Nuo 2008m. ši programa LR Vyriausybės paskelbta viena prioritetinių prevencinių programų. Programą yra patvirtinusi Pasaulinė sveikatos organizacija bei programoje dalyvaujančių šalių vyriausybės.

Programa “Zipio draugai” yra pripažįstama pasaulyje kaip viena veiksmingiausių ankstyvosios prevencijos programų, skirta tokiems mažiems vaikams.

Zipio draugai